Translate

2013/06/26

projekt365: karty edu (dzień 176ty)

Kończy się przedszkole, od września Tomasz idzie do "zerówki". Znaczy to tyle, że kończy się "la dolce vita"  i nadchodzi czas aby ostro wziąść się do roboty ;)

Buszując codziennie między książkami obrazkowymi, słownikami dla dzieci, bajkami i grami odkryliśmy, że brak nam czytelnych kart edukacyjnych do nauki liter i słówek. Idealne wydały się nam karty opisujące jeden przedmiot na jednej karcie, tak aby synek mógł się skoncentrować na konkretnym dużym rysunku lub literze. Dostępne na rynku książki zawierają tak wiele małych elementów na pojedynczej stronie, że dziecku strasznie trudno skupić się na konkretach i szybko się nudzi.
Zakasałam więc rękawy i wyprodukowałam pierwszy zestaw tematyczny kart pt. "Owoce i warzywa". Starałam się dodatkowo uporządkować nazwy alfabetycznie oraz znaleźć po jednym przykładzie owocu i warzywie na każdą literkę. Prawie się udało ;)
W kolejce czekają karty opisujące "Jedzenie i napoje" oraz "Kuchnia". Przed wakacjami postaram się dodatkowo wyprodukować serię pt. "Ubrania".

Brak komentarzy: