Translate

2013/12/09

projekt365: DIY: kolorowo i folkowo


Cel: łańcuch na choinkę - kolorowy, folkowy, w stylu retro.

Potrzebne materiały:
papier kolorowy
włóczka
słomki
gruba nić (kordonek) i długa igła
Mata do cięcia papieru
nożyk introligatorski
nożyczki
linijka
ołówek
zszywacz biurowy

1. Wykonując pompony skożystałam z przepisu podpatrzonego w internecie. Na duży drewniany grzebień nawinęłam włóczkę, związałam pośrodku i delikatnie zsunęłam z grzebienia. Nożyczkami przecięłam pętelki i wyrównałam odstające końcówki włóczki.

2. Kokardki zrobiłam z kolorowego papieru do origami (gramatura 70g/m2). Arkusze o wymiarach 15x15 cm pocięłam na pół a paski o wymiarach 15x7.5 cm zagięłam w harmonijkę. Każdą kokardkę zszyłam na środku zszywaczem biurowym.

3. Słomki kupiłam w sklepie dla plastyków i hobbystów. Wybrałam tylko grubsze egzemplarze i przycięłam je ukośnie na odcinki długości 4-5 cm. jeszcze raz przebrałam słomki zostawiając tylko te nie popękane.

4. Przygotowałam kordonek długości ok. 80 cm, nawlekłam go na grubą i długą igłę i początek nici zawiązałam na pomponie. Następnie naprzemiennie nawlekałam na nić słomkę i kokardkę lub pompon. Łańcuch zakończyłam pomponem.


2 komentarze:

Amisha pisze...

Udana, barwna samoróbka. Takie najlepsze, choć ja - niestety - robiłam je dawno temu w szkole ;). Może jak Maksi podrośnie zrobimy sobie kiedyś znów?

Monika Zawadzka pisze...

Samoróbki zawsze najlepiej wychodzą :) Ja teraz staram się coś stworzyć z włóczki z moheru https://alewloczka.pl/pl/c/Wloczki-z-moheru/18 i jak już mi wyjdzie to oczywiście się pochwalę.